242231_photod.jpg
  مهندسی فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی، جهاد اقتصادی، ناتوی فرهنگی و غیره از جمله اصطلاحات ساخته شده مقام معظم رهبری بوده که هر کدام بر اساس جهت‌گیری خاصی تدوین و مطرح شده‌اند./اصطلاح مردم‌سالاری دینی همه خوبی‌های دموکراسی غربی را دارد اما پیامدهای منفی را در بر ندارد. آن خطی که باید بین ما و غربی‌ها در این موضوع کشیده شود توسط مقام معظم رهبری تدوین و طراحی شد.
1.jpg
  پالایشگاه گاز ایلام دراقدامی روزنامه های منتقد دولت رااز لیست آگهی های دولتی خارج کرد. /مطبوعات استان ایلام هنوز فرض براین گذاشته اند که جنابان استاندار ومعاون سیاسی از این حرکت مستبدانه پالایشگاه گاز ایلام بی اطلاعند
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
یک منبع آگاه در گفتگو با غرب آنلاین گفت تجمع بزرگ اصولگرایان استان ایلام امروز سه شنبه راس ساعت 15 بعد از ظهر در محل سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه ایلام برگزار می شود.وی بیان کرد : سخنران اصلی این همایش حضرت حجت الاسلام و المسلمین تقوی مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور است.این همایش به منظور وحدت بیشتر جریان اصلگرایی برگزار می شود .
7892t.jpg.png
مسئولانی که توان بیشترین پشتیبانی را در خصوص جمع‌آوری اطلاعات می‌توانند داشته باشند استانداری، فرمانداری، فرهنگ‌و ارشاد اسلامی و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان ایلام ،اما متاسفانه شاهد همراهی این ارگان‌ها به صورت قوی نبوده‌ام.
image634834273907656250.jpg
در شرایط کنونی شاید جنگ سرد و فیزیکی با دشمنان نداشته باشیم و توپ و تانکی در کار نباشد اما دشمنان نظام با راه انداختن جنگی نرم و فرهنگی تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به این کشور به کار بسته‌اند و از همه ابزارهای خود استفاده می‌کنند./کشاندن آمریکایی‌ها به پای میز مذاکره به نوبه خود برای ما پیروزی بزرگی بود و در نهایت نیز پیروزی اصلی از آن ملت ایران خواهد بود.
334060_639.jpg
ملت ما ملت صلح است و قصد تحمیل جنگ به هیچ کشوری را ندارد. ما نمی خواهیم با ایجاد جنگ و فروش سلاح، سفره را رنگین کنیم آنچنان که برخی کشورهای غربی سفره خود را با خون ملت ها رنگین می کنند، سفره ما با کار و تلاش و کوشش و اقتصاد پاک رنگین است. ما قصد جنگ نداریم و در برابر هر گونه جنگ ایستادگی خواهیم کرد.
387192_450.jpg
تعداد پست های مهم کشور و استانی را تا 3000 عنوان کرده اند و اگر تعداد شهدا را بر این آن تقسیم کنیم در خواهیم یافت که برای هر صندلی مسؤولان به طور متوسط به تعداد شهدای کربلا ، شهید وجود دارد. به عبارتی برای هر صندلی که مسؤولان ارشد کشوری و استانی بر آن تکیه زده اند، یک کربلا به پا شده است
10710t.jpg.png
ایلام از رودخانه‌ی "تلخاب"، به این طرف ایل بولی ،ارکوازی، خزل ، دهبالایی، پنجستون، میشخاص ، قجر، شوهان و ایل صالح‌آباد و ملکشاهی تا منطقه حرکت کردند مردم با سلاح خودشان به کار گرفته شدند، به طوری که نفر با سلاح شکاری ساچمه‌زنی در منطقه مقاومت می‌کرد و خط پدافندی در مناطق تشکیل دادند و از پیشروی دشمن جلوگیری کردند.
139982125_jpg.png
غرب  آنلاین / دکتر  سارا فلاحی */اگر آمریکا نبود ساعت 15/8 دقیقه صبح 16 آگوست 1945 هرگز در تاریخ ماندگار نمی شد چون ترومنی نبود تا با بمب اورانیومی "پسرک"Little boy  پسران و دختران هیروشیما را بنوازد و ساعت 15/11 دقیقه 19 آگوست 1945 چقدر بدون هیجان پایان می یافت چون دیگر بمب پلوتونیومی و خوش اشتهای "مرد چاق"Fat manمیهمان سفره های کودکان ناکازاکی نمی شد!
2107_9081.jpg
سال 1386 در سفر هیئت دولت به استان ایلام و سفر به شهرستان دهلران مصوبه ای به عنوان اولین پالایشگاه خصوصی نفت در شهرستان دهلرات تصویب شد و بعد از کلنگ زنی تا الان راکد مانده است و هر روز وعده جدید برای ساخت آن داده می شود ولی هیچ وقت عملی و عملیاتی نشد.ساخت پالایشگاه 90 هزار بشکه ای نفت دهلران در سال 85 آغاز شد اما به سبب ناتوانی مالی سرمایه گذار پیشین اجرای طرح به حال خود رها و بلاتکلیف باقی ماند.
13920507000276_photoa.jpg
غرب آنلاین /ترکان :  به منظور تسهیل در امور زیارتی ،  تجاری و سیاحتی دفتر کنسولگری عراق در استانهای ایلام و کردستان راه اندازی می شود./ ترکان : اقدام سازمان نظام مهندسی ایلام در راستای انعقاد تفاهم نامه با استان واسط عراق قابل تقدیر می باشد و باید روند حضور شرکت های فنی و مهندسی ایران در کشور عراق ادامه داشته باشد./ رئییس سازمان نظام مهندسی عراق : آماده  همکاری متقابل با سازمان نظام مهندسی ایران برای بازسازی تمام استانهای عراق هستیم و بستر این کار فراهم شده است.
13920507000276_photoa.jpg
غرب آنلاین/ مرحوم آیت الله مروارید از مبارزین قبل از انقلاب و سابقه درخشانی در مبارزه با رژیم ستم شاهی داشته است و پدر مبارزین ایلامی محسوب می شود و فرزندان ایشان همیشه در خدمت نظام و در سنگر دفاع از نظام بوده اند./ مروارید: مرز مهران امن ترین و نزدیک ترین مسیر به عتبات عالیات است و استان ایلام و واسط عراق دارای پیوندهای دیرینه مذهبی ، فرهنگی و قومی هستند .
img_4011.jpg
در راستای تفاهم نامه اخیری که بین سازمان های نظام مهندسی استان ایلام و واسط عراق امضا شده است 24 هزار واحد آپارتمانی، 44 باب مدرسه، چندین بیمارستان بزرگ، تاسیسات شهری و پروژه های راه سازی در استان واسط عراق با مشارکت و همکاری سازمان نظام مهندسی استان ایلام ساخته می شود./ در زمینه ی صدور خدمات مهندسی، کشور ایران، رتبه ی هشتم جهان را داراست با سهمی معادل 95 میلیارد دلار در بازار جهانی که این مقدار با عقد تفاهمنامه هایی چون توافق اخیر سازمان نظام مهندسی استان ایلام، مدام در حال افزایش است.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
معصومه علی حسینی / در خواست شخصی برخی نمایندگان  از مدیران که با استفاده از حفاظ مصونیت صورت می گیرد دو راهی بر سر راه برخی مدیران قرار داده که ایا در مقابل چشمان منتظر هزاران تحصیلکرده بیکار  ایلامی به استخدام افراد وابسته نماینده مبادرت نموده و با تن دادن به خواسته شخصی  وغیر قانونی و نامعقول نماینده صندلی خود را بیمه کند و یا با مقاومت و تن ندادن مورد هجمه وی قرار گیرد  ؟
2107_9081.jpg
بیش از 98 درصد تجهیزات تفریحی واقع در زمین بازی و شهربازی استان ایلام فاقد مجوز بهره برداری از سازمان ملی استاندارد ملی است./ رئیس استاندارد ایلام : تمام وسایل بازی و تجهیزات تفریحی واقع در پارک و شهربازی‌های استان، فاقد مجوز بهره‌برداری از سازمان ملی استاندارد ایران هستند و استفاده از آنها مجاز نیست.
10166t.jpg
در سال­های اخیر سوء مدیریت نظام بانکی، منجر به کم‌تحرکی تولید و پس زدن کارآفرینان شده­است در سال 1391 رکود رشد اقتصادی، منهای شش درصد بوده و تنها12 بانک دولتی و خصوصی نزدیک به 6300میلیارد تومان سود دریافت کرده­اند. به نحوی که امروزه شاهد حضور آنها در شرکت‌داری و بنگاه‌داری هستیم.  این بانک­ها وارد فعالیت­های غیر مرتبط و غیرمولد مانند سفته بازی و... شده و منابع لازم را برای تقویت­هایی تولیدی و صنعتی اختصاص نداده‌اند.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
غرب آنلاین / یک منبع آگاه در گفتگو با غرب آنلاین گفت: در راستای حفظ وحدت و انسجام بیشتر جریان اصولگرایی در استان ایلام همایش بزرگی با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقوی رییس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور در ایلام برگزار می شود. این منبع آگاه اضافه کرد : این همایش روز سه شنبه مورخه 25 / 6 / 93 در مسجد جامع شهر ایلام برگزار می شود.
10257t.jpg.png
  غرب آنلاین / عباسی آرام با خلق آثار خود به همه یادآور شد که سیر روزگار و گذران عمر دمی بیش نیست و آنچه ماندگار و جاوید است ارزشهای انسانی و اخلاقی است ./ حوزه هنری ایلام و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام  با همکاری شهرداری ایلام  و جامعه فرهنگی هنری استان  فردا راس ساعت 9 صبح مراسم تشییع این شاعر فقید را از غسالخانه آرامستان ایلام تا قطعه هنرمندان برگزار می کند.
10257t.jpg.png
در جايگاه شعري او همين بس كه بسياري از اشعارش به خاطر سادگي و ملاحت و ظرافت در سينه‌ي مردم ايلام و مناطق همجوار است و به تبع آن عباسي آرام همواره در سينه‌ي مردم خواهد ماند./خانه‌ي محقر و به گمانم استيجاري عباسي آرام در شهرك سرتاف ايلام مهمان سال‌هاي پاياني عمر او بوده است و گاه‌گاه دوستان و علاقه‌منداني به او سر مي‌زدند و از او در آنجا احوالي مي‌پرسيدند و مي‌پرسند.
image634834273907656250.jpg
امام جمعه ایلام گفت: آمریکایی‌ها به دنبال توافق نیستند بلکه به دنبال باج‌خواهی و مسایلی هستند که ربطی به مذاکرات ندارد و به دور از عرف دیپلماسی دنیا به دنبال تحقیر مردم ایران هستند./سلاح‌های نظامی ما قابل مذاکره نیستند مذاکرات باید در چارچوب فرمایشات و رهنمودهای رهبری باشند و باید در مواضع حق خودمان پافشاری کنیم.

آخرین اخبار