منتخب سردبیر


photo_2017-04-22_15-32-20.jpg
حجت الاسلام سعید عزیزیان  

آمار سایت

بازدیدکنندگان : 4932370
ما 189 مهمان آنلاین داریم

13900803122106_photoa.jpg
  معصومه علی حسینی - آنچه از سخنان شما در افکار عمومی استنباط می شود کار و جدیت است نه حفظ موقعیت، در چهار سال گذشته بسیاری از متخصصین توانمند ایلامی با تحقیر مدیران ضعیف به حاشیه رفتند  استفاده ازآنان توسط حضرتعالی نویدی مضاعف برای افکار عمومی است یک ضرب المثل انگلیسی میگوید وقتی سایه کوتوله ها بلند می شود یعنی افتاب در حال غروب است مردم منتظر طلوعی نو از افتاب به غروب رفته شهر هستند
www.gharbonline12.ir.jpg
  فرشته سنجیده/متاسفانه این روزها  برخی مدیران ناکارامد برای فرار از عملکرد نداشته خویش به‌دنبال آن هستند که فضای امن جامعه را به حاشیه بکشانندو حرف‌های حاشیه‌دار بزنند، تا شاید اندکی مورد توجه واقع شوند وانرژی زیادی صرف برقراری روابط با پایتخت و مسولان نامرتبط  می کند که بتواند کماکا به ناکارامدی خویش ادامه دهند .وبه جرات میتوان گفت بابت خدمات کوچک به این  مردم چه گزارش های مباِلغه امیزی ارایه نمی دهند وحل این مشکلات ریز را بدون حضور خویش غیرممکن توصیف نمی کنند پس مراقب باشید
525088_832.jpg
همه یقین داشته باشند که این بار هم آمریکا تودهنی خواهد خورد و از ملت ایران شکست خواهد خورد./ آمریکا به‌وجود آورنده‌ی داعش و جریان تکفیری است؛ شما توقع دارید آمریکا از آن نیرویی که جلوی داعش ایستاده عصبانی نباشد؟عصبانی‌اند چون امروز جمهوری اسلامی توانسته نقشه‌هایشان را در لبنان و سوریه و عراق و... به هم بزند.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
بیش از 8 ماه است که به‌صورت شبانه‌روزی پیگیر صدور مجوزهای لازم برای این سرمایه‌گذاری بزرگ در ایلام هستیم که تاکنون بی‌نتیجه مانده است و انتظار داریم استاندار ایلام فکری به حال مدیران سنگ‌انداز در بحث سرمایه‌گذاری خارجی بنماید./برای احداث نیروگاه تولید برق در منطقه ویژه اقتصادی مهران یک و نیم میلیارد دلار پیش‌بینی‌شده است که 70 درصد سرمایه‌گذاری توسط شرکت خارجی و 30 درصد توسط طرف ایران تأمین می‌شود./درصورتی‌که ظرف یک ماه آینده مشکل واگذاری زمین و انتقال سند آن جهت احداث نیروگاه و هتل بیمارستان مرتفع نشود علیرغم میل باطنی مجبوریم در استان‌های هم‌جوار ازجمله کرمانشاه و یا خوزستان سرمایه‌گذاری کنیم
13950813000333_photoa.jpg
عناصر مزدور و افراطی و حامیان فتنه 88 که برای رهایی از بحران روحی و دریافت کمک مالی از  آمریکا هر چند گاه با فضا سازی و نشر اکاذیب و تهمت و توهین به دستگاه‌های قضایی و آیت‌الله لاریحانی و نماینده ولی فقیه در ایلام سعی در تخریب جایگاه قضاء و امامت جمعه دارند.
12121.jpg
نصرت اله حیدری * /سپاه در سال ۸۸ پیاده نظام جریان سلطه را که با قصد براندازی در خیابان‌های تهران به میدان آمده بودند در هم شکست./این نهاد مردمی با بهره‌گیری از عناصر قدرت نرم انقلاب حرکت خزنده و برنامه‌ریزی دشمن را در هم شکست و دست آمریکا در وقایع ۸۸ و آن فتنه بزرگ کاملاً عیان شد و ناکام گردیدند. فاز دیگر آمریکا در منطقه باهدف سدکردن عمق استراتژیک نظام کلید خورد. تضعیف محور مقاومت و در نهایت محاصره ایران در قالب شکل دادن به گروه‌های سلفی و تکفیری راهبرد امریکا در این زمینه بود.
13900803122106_photoa.jpg
اینجانب برغم آنکه تمامی توان خود را برای به ثمر رساندن برنامه های دولت تدبیروامید همراه با حلم و شکیب به کار گرفته و با اعتقاد راسخ به تعالی ملک میهن از طریق و مسیر اعتدال و همچنین مشی و منش دولت تدبیر و امیدبكار گرفتم  لیکن از تندروی و حاشیه سازی ها دوری جسته و  تخصص و تعقل را بن مایه کاری خود قرار دادم.
00112.jpg
انتصابات از اختیارات استاندار و وزارت کشور است و نباید توسعه‌ی استان را به حاشیه ببرد./یک وحدت رویه در استان نیز شکل گیرد و اجازه ندهند ما به حاشیه برویم و در فضاهای مجازی حواشی و شایعه‌های شکل گرفته اما بنده به دنبال ورود افراد خارج از استان نخواهم بود./مدیرانی منصوب خواهند شد که برنامه دولت را بپذیرند و ممکن است اصلاح‌طلب یا اصولگرای معتدل باشند ولی باید پاشنه‌ی اتاق وزیر را بلرزانند و فریاد زنند و اعتبار بگیرند.
00112.jpg
مدیران منتظر نامه، بخشنامه، اعلام نیاز، درخواست مردم و خواهش صاحبان فن و سرمایه نباشند و باید خود خلاقیت، ابتکار و برنامه داشته باشند در غیر اینصورت مدیری ضعیف النفس و ایستا خواهند بود./بروکراسی اداری در هیچ زمینه ای پذیرفتنی است و نامه ای که وارد اتاق مدیران می شود باید حداکثر تا 24 ساعت انجام شود مگر اینکه نیاز به کار کارشناسی میدانی داشته باشد که در آن صورت هم باید در نخستین روز کاری انجام شود.  
image634834273907656250.jpg
ایلام در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد که استاندار جدید با همت و توانمندی که دارند قطعا با حمایت نهادها و ارگان‌ها و بخش‌های خصوصی و مردم می‌توانیم در آینده شاهد یک تحول عظیم اقتصادی در بخش‌های مختلف باشیم./ بنده از نهادهای سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، سربازان گمنام حضرت ولیعصر (عج)، دستگاه‌های قضایی و بازاریان محترم، اقشار مختلف نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عشایر غیور، مرزبانان عزیز تقاضامندم همه با تامل تفاهم و همدلی استاندار جدید را حمایت کنند تا مشکلات عظیم مثل بیکاری جوانان و تعطیلی بنگاه‌های تولیدی برطرف شود.
www.gharbonline12.ir.jpg
  یادداشت اختصاصی غرب آنلاین /  ؛فرشته سنجیده /افزایش خودکشی ونزاع های دسته جمعی در ایلام  چیزی نیست که به راحتی از کنار ان گذشت متاسفانه پای  اقدامات  دستگاههای فرهنگی لنگ است و واز ظرفیت های لا زم بهره کافی را نمی برند ./متاسفانه خشنونت  های خانگی در ایلام به اوج رسیده تحمل مردم به حداقل رسیده بی قراری جوانان بعلت های مختلف زیاد شده واین یعنی جامعه ایلام   دچار درد است وباید درمان  را سریع شروع کرد
00085.jpg
برای ما اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل ملاک نیست، ملاک ما تفکر اعتدالی است چون چتر اعتدال بر روی همه گشوده شده است، در دولت روحانی هم افرادی با همه‌ی گرایش‌ها وجود دارد و همه تابع نظر اعتدالی رئیس جمهور هستند./پول نفت جوابگوی بودجه کشور نیست و اگر مجموعه یارانه‌ها و کمک‌ها را کم کنیم تمام بودجه صرف هزینه‌های جاری می‌شود، استانداران باید روش‌های تامین سرمایه را از منابع هم منطقه ای ، ملی و بین‌المللی با جدیت پیگیری کنند لازم است استانداران گروه‌های مشورتی تامین سرمایه و تامین مالی داشته باشند.
14759.jpg
مهندس محمدرضا مروارید، استاندار سابق ایلام در پایان با تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ائمه جمعه و جماعات سایر شهرستان‌های استان و همه مردم و مسئولان و اصحاب رسانه از استاندار جدید ایلام خواست که بحث راه آهن، بیمارستان 376 تختخوابی، سدها و وضعیت سپرده گذاران البرز ایرانیان را پیگیری کند.
00112.jpg
مهندس «قاسم سلیمانی دشتکی» در مراسم تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید ایلام اظهار کرد : افتخار می‌کنم در سرزمینی پا نهاده‌ام که مردم آن هشت سال در جنگ تحمیلی ایستادگی و مقاومت کرده‌اند و در این مسیر 3 هزار شهید و بیش از 12 هزار جانباز و 300 آزاده را در راه نظام هدیه داده‌اند.
image634834273907656250.jpg
خاندان مروارید غنی از توصیف است چون آن بزرگوار در اوج خفقان شاهنشاهی ما را با نام امام آشنا کرد و امیدواریم از تجربیات استاندار سابق ایلام به بهترین نحو استفاده شود./در اینجا لازم می‌دانم از خدمات فراوان آقای مروارید تشکر کنم که بنده شاهد بودم در این 4 سال تلاش شبانه‌روز داشتند و با دلسوزی تمام کار کردند و پشتکارشان در تلاش برای مردم مثال‌زدنی بود.  
139982125_jpg.png
  فوریترین نتیجه این حرکت بارزانی، تحت فشار قرار گرفتن مردم کردستان عراق باشد و این بار همان نقشی را که صدام در قتل عام کردها ایفا نمود بارزانی ایفا می نماید با این تفاوت که بارزانی به نام آزادی آن ها را به مسلخ می برد.  حرکت بارزانی به نام قوم کرد صورت می گیرد اما مطمئناً به کام کردها نخواهد بود.بارزانی باید این مهم را درک کند حرکت غیر عقلایی او در شرایطی که هنوز خطر داعش بر سر منطقه است نه واجد شرایط مهیای درونی و نه شرایط منطقه ای است و او بد زمانی را برای فرافکنی انتخاب کرده است.
00000054.jpg
عباس خزلي/نکند بارزانی و و‌رضاخان میرپنج از نسب مادری به هم می رسند یک جورایی!!! و اصالتا نچیروان می شود حاصل نژاد دورگه و ممزوج بارضاخانی؟!!!/آخر من ایلامی ایلامی زاده که برای خرید یک‌تلویزیون‌ های اینچ !قاچاقی باید در بانه و‌مریوان ....دو‌مترجم زبده کارکشته!!! کارم را راه بیندازند انگار که در محدوده استحفاظی استرالیا هستم! ...و ولد ذکور بارزانی #نچیروان اگر بخواهد برایم پیامی بگذارد ناچار است دست به دامان زبان فارسی بشود؛ را چه به «کلاه پهلوی و دستاربارزانی!!!
13900803122106_photoa.jpg
  نصرت اله حیدری / امروز استراتژی دفاع از انقلاب پیچیده است. این میدان بصیرت می‌خواهد.باطل در این میدان بزک شده و دلنواز است.دشمن به دنبال نفوذ در خانه دل است.دلی که در جبهه سنگر را حفظ کرد امروز در جنگ نرم خود هدف است.ایجاد شبهه، پشیمانی از گذشته، رفاه‌ زدگی بخشی از این راهبرد است. راه دشواری در پیش روی داریم. اما اگر باور کنیم میدان جنگ عوض‌شده و ما امروز در میدانی دشوارتر از دیروز قرار داریم ،بخشی از راه را آماده‌ایم.
000213.jpg
جبار صفربیگی/با وجود آنک حدود 90 درصد سهام بانک رفاه کارگران متعلق به سازمان تامین اجتماعی است و علاوه بر آن مستمری 60 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی به وسیله ی این بانک تامین می شود، اما در عمل این بانک هیچ گونه تسهیلات خاصی به بیمه شدگان و بازنشستگان تامین اجتماعی ارائه نمی دهد.
2107_9081.jpg
اکنون سوال این است که آدم مریض  دکتر میخواهد یا انسانی که از سلامت برخوردار است ؟ایا استان توسعه نیافته نیازمند مدیر لایق و توانمند است یا استان برخوردار ؟جاده اسفالت سه بانده را هر راننده ای به خوبی میتازد این راه سنگلاخ و کوهستانی است که راننده ای ماهر نیازمند است مگر مردم ایلام چه هیزم تری به دولتها فروخته اند که همواره قلب انان باید  بدست جراح تازه کار و بی تجربه جراحی گردد!!!!؟؟؟؟

آخرین اخبار