این اسیدپاشی یک فتنه جدید فرهنگی است که توسط غربی‌ها و عناصر واپس‌گرای داخلی آنها مدیریت می‌شود ./ این حادثه برای بد نامی آمران به معروف و ناهیان از منکر برنامه‌ریزی شده که هم عاملان و هم رسانه‌هایی که به نوعی حامی آنها بودند باید محاکمه شوند که البته رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح طلبان در این مسیر دیده شدند.
با توجه به راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی مهران و پیگیری در شورای عالی کشور برای تبدیل این مکان به منطقه آزاد تجاری فعال شدن این فرودگاه ضرورت دارد./ اکنون مرز بین المللی مهران از نظر ورود و خروج مسافر و همچنین صادرات کالا دارای اهمیت ویژه ای است، به همین دلیل با فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی و تبدیل آن به منطقه آزاد تجاری نیاز به توسعه زیربناها بخصوصه فرودگاه دارد.
1922t.jpg.png
یک منبع آگاه در گفتگو با غرب آنلاین اظهار داشت اکبر ترکان رئیس مناطق آزاد کشور و همچنین رئیس سازمان نظام مهندسی کشور امروز سه شنبه وارد ایلام می شود. این منبع آگاه اضافه کرد ترکان در بدو ورد به ایلام در فرودگاه ایلام مورد  استقبال مسئولین استان قرار می گیرد و  پس از دیدار با مسئولان استان شهر مهران سفر خواهد کرد.   کلنگ زنی فرودگاه مهران با اعتبار و هزینه سازمان مناطق آزاد کشور  و افتتاح دفتر خدمات مهندسی ایلام در استان واسط عراق از مهمترین برنامه های سفر مهندس ترکان به استان ایلام است.
images12.jpg
  فرشته سنجیده/هنوز داغ رفتن پدر را نتوانستم فراموش کنم لذا در کنار این داغ بزرگ با بیکاری علی رغم تحصیلات عالیه دست و پنجه و نرم می کنم/ هر چند وقت یکبار به استانداری ایلام مراجعه می کنم و فقط با کلماتی چون منتظر تامین اعتبار معاون راهبردی رییس جمهوری هستیم ویا  صبر کنید امسال درست می شودو  یا با بروکراسی  ها اداری روبرو هستیم و این درد بیکاری رنج نبودن  پدر را چند برابر می کند
image634834273907656250.jpg
در طول 35 سال از عمر انقلاب ما شاهد ریزش‌هایی در بین خواص بودیم اما مهدوی کنی با وجود لمس همه فتنه‌ها در طول عمر انقلاب تکان نخورد و نلرزید، این مرد بزرگ مانند عمار، یاسر، مالک اشتر و میثم تمار به عهد خود با امام، رهبری و مردم وفادار بود./ یک عده هستند، نمی‌خواهند این فضای همکاری وجود داشته باشد و دنبال شایعه‌پراکنی و نامه پراکنی هستند و گاهی اوقات علیه استاندار و دیگر مسئولان شایعه‌پراکنی و توهین می‌کنند و ما می‌دانیم این نامه‌پراکنی‌ها از کجا آب می‌خورد که باید پیگیری شود.
image635166830182175946.jpg
اولویت نخست و اصلی استانداری ایلام توسعه همه جانبه تمامی مناطق است و باید با استفاده از همه نیروها و ظرفیت های در پیشرفت و رشد همه جانبه ایلام گام برداریم./مروارید پرهیز از افراط گرایی و ایجاد روحیه همدلی میان گروه های سیاسی را از اصول دولت تدبیر و امید دانست و تاکید کرد: نزدیکی و ارتباط مستمر نیروهای استان باعث وحدت و پیشبرد امور خواهد شد.
hamid-heydarpanah.jpg
  دکتر حمید حیدرپناه/سالهاست که نام «چوار» در عرصه ی ملی و حتی جهانی بر سر زبان ها افتاده است، شهری که به «سرزمین لاله های فوتبال» مشهور شده است. حادثه ی بمباران زمین فوتبال چوار در سال 65 یکی از نادرترین وقایع تاریخی در عرصه ی ملی و جهانی است، مسابقه ای ناتمام که در آن جمع زیادی از بازیکنان، تماشاگران، مربی و داور مسابقه در کنار هم  به درجه ی رفیع شهادت و جانبازی رسیدند.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
در این سمینار که به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام و با حضور استاندار ایلام ، معاونین  استانداری ، جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی و اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام برگزار گردید ضمن آسیب سنجی نقاط ضعف ساختمان ها در مقابل زلزله آخرین نکات علمی مقاوم سازی در برابر زلزله ارائه گردید.
13930414163830194360274.jpg
در حال حاضر 8رشته دکتری ، 35 رشته کارشناسی ارشد و55رشته کارشناسی وکاردانی در واحدایلام  دایر است./براساس نیاز سنجی های صورت گرفته بیشترین درخواست برای تحصیلات تکمیلی دراستان ایلام در مقاطع کارشناسی ارشد ودکتری است براین اساس دانشگاه آزاداسلامی واحدایلام پیش قراول  در راه اندازی و فراهم کردن زمینه تحصیل دراین مقاطع در استان است .
آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری در بیمارستان درگذشت.به گزارش عصرایران، اطلاعات تکمیلی طی اطلاعیه ای از سوی بیت ایشان به استحضار مردم عزیز کشورمان خواهد رسید.وی از 14 خرداد 1393 به دلیل بیماری قلبی به کما رفت و در بیمارستانی در تهران بستری شد.
image634834273907656250.jpg
بر همگان لازم است با هم افزایی سازنده و درست مشکلات استان را حل و رفع نمایند چرا که اکنون زمان تلاش و کوشش است و نشان دادن ضعف ها و بزرگ کردن نواقص فرصت رشد و پیشرفت را از استان باز می ستاند.
aaaaaa.jpg
آنگاه که دیدم  هزاران هزار عشق و آبروی باکره، ددمنشانه ریخته شد و یا به اسیری و کنیزی رفت و آن هنگام که قصه این درد و رنج را در خطابه و گریه‌های مادرانه و زینب گونه‌ی خواهرم "ڤیان ده‌خیل" آن شیرزن نماینده‌ی کوردهای ایزدی در پارلمان عراق، تیتر همه‌ی رسانه های عمومی جهان شد و بعدها انعکاس سقوط هلیکوپتر او به علت سنگینی زنان و کودکان آویزان شده بر آن و حتی نقل خبر شهادت این شهید زنده و پیام‌آور کربلای شنگال، قلم در دستم لرزید
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
همایش مانگ و مانشت روزهای 27 و 28 مهر در ایلام برگزار می‌شود./شاكه و خان منصور به‌مثابه‌ آغازگران واقعي شعر كردی جنوبی در استان ايلام و شايد در ديگر مناطقی كه به اين شاخه از زبان كردی سخن می‌گويند، جايگاهی درخور دارند و می‌توان رودكی‌‌های شعر كردی جنوبی‌شان ناميد گرچه پيش از آنان "حنظله‌"ما و "بو‌ سلیک"های هم بوده باشند.
2107_9081.jpg
ارسالی کاربران/ ما داوطلبان به ناحق مردود شده، اکثرا از مناطق محروم خوزستان و ایلام و گچساران و هرمزگان و... می باشیم و تمام امیدمان برای پیدا کردن شغل به استخدامی شرکت نفت بود. بسیاری از دوستان ما برنامه ریزیهای متعددی ازدواج و تشکیل خانواده داشته اند اما چیزی جز سرخوردگی و افسردگی نصیب آنها نشد.
image634834273907656250.jpg
داعش ساخته‌ی دست آمریکا و رژیم صهیونیستی با پشتیبانی مالی آل سعود و آل خلیفه است و با یک شعار غلط راه جنایت را در پیش گرفته و اگر مقاومت مردان و زنان "کوبانی" نبود و این منطقه سقوط می‌کرد فاجعه‌ای انسانی رخ می‌داد./منافقین قبل از شروع جنگ به ملت ایران خیانت کردند و در حین جنگ نیز به بازوی صدام تبدیل شدند و در جریان فتنه 88 سران این فتنه بزرگ هدفی جز براندازی نظام با کمک آمریکا و اسراییل نداشتند که با مدیریت رهبری و هوشیاری ملت راهی از پیش نبردند.
xt81352330-6018808.jpg
حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی باعث می شود با تکیه کمتر بر فروش نفت، صادرات سایر محصولات بیشتر شود و کشور از این اقتصاد تک بعدی رهایی یابد./کلنگ زنی کارخانه سیمان تاثیر زیادی بر روی اشتغال بیکاران در مهران دارد و از مسوولان درخواست داریم تا به وعده خود وفا کنند و هرچه زودتر این کارخانه راه اندازی شود.
29.jpg
عباس خزلی/زبان دراز جان ول کن بگذار هم ولایتی ها همچون دیگر محرومیت ها از خوردن میوه مرغوب ودرجه یک محروم بمانند گیریم که چند نفر دلال وتاجر وصادر کننده میوه هم از صدقه سروصفای باطن شماها روز بروزبرقطر شکمشان افزوده شود اصلا چرا تو به این کارها دخالت می کنی اشکال کار فقط این است.
13910421000552_photoa.jpg
سوء مدیریت در کارخانه سیمان ایلام باعث شده تا تعداد زیادی از فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در این کارخانه اخراج شوند./کارخانه سیمان ایلام متاسفانه زیر مجموعه بنیاد مستضعفان است و متاسفانه چون مجلس نمی تواند از این بنیاد تحقیق و تفحص کند مسئولین  بنیاد مستضعفان از این موضوع سوء استفاده می کنند./ اخراج آن ها هیچ دلیلی نداشته و بیشتر به خاطر سر پیچی از درخواست های غیرقانونی مدیریت کارخانه است.
81296761-5925052.jpg
استان ایلام در مسیر توسعه قرار گرفته است و امروز بیش از هر زمان دیگری ایلام در کانون توجه ایران قرار گرفته است و این حاصل تلاش خستگی ناپذیر مطبوعات و رسانه های ایلام است./حمایت از مطبوعات و رسانه های استان به نوعی حمایت از توسعه استان است و این شرکت خود را موظف به کمک به مطبوعات ایلام می داند.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
وحید صدر /سؤال اینجاست که با وجود داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز (11 و 13 درصد منابع کشور) و دسترسی به مرزی مطمئن و امن چرا نباید مدیریت منابع نفت و گاز کشور در اختیار ایلام قرار گیرد؟ اگر ایلام لیاقت این مدیریت را نداشت چرا و به چه دلیل چندین میلیون تومان بودجه بیت المال صرف ساختمانی شده که هیچ گونه منفعتی برای استان ایلام ندارد؟ چرا نفت و گاز ایلام در مهران، دهلران و سایر نقاط استان پس از استخراج برای بهره برداری باید به خوزستان انتقال یابد

آخرین اخبار