منتخب سردبیرآمار سایت

بازدیدکنندگان : 2095308
ما 66 مهمان آنلاین داریم

444444444.jpg
فرج اله صیدمحمدی/ اجرای دقیق این قانون اثرات بسیار مثبتی در روند تولید محتوای نشریات محلی و هم چنین استقلال فکری واقتصادی آنها دارد و در صورت اجرای هرچه بهتر آن روزهای درخشانی در انتظار مطبوعات مکتوب می باشد./چنان چه این قانون به صورت کامل اجرا نشود تنها مطبوعات محلی فعال در استان ایلام آسیب خواهند دید.دلیل این گفته در دسترس بودن این نشریات برای اداره کل فرهنگ و ارشاد می باشد.اجرای ناقص این قانون کماکان دست ادارات را برای دور زدن قانون باز خواهد گذاشت و همان رویه سابق توزیع آگهی های دولتی خارج از کانال ارشاد به گونه دیگر متبلور می شود
14759.jpg
کارشناسان استان ایلام در طرح خود محدوده منطقه آزاد تجاری و صنعتی مهران را از چنگوله تا کنجانچم پیشنهاد کرده اند، بر اساس قانون مناطق آزاد نباید در محدوده شهرها قرار گرفته باشند./طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی مهران تاکنون در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عنوان کمیسیون فرعی بررسی و مورد تایید قرار گرفته و امیدواریم هر چه سریع تر در کمیسیون اقتصادی نیز بررسی و شرایط برای رای گیری نهایی آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تا شهریور امسال فراهم شود.
2054t.jpg.png
این انقلاب با اسلحه صادر نمی‌شود، روح انقلاب، شهدا و هدف انقلاب اسلامی باعث صادر شدن منش انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه خواهد بود و جمهوری اسلامی در جان دیگر ملت‌های منطقه جای خواهد گرفت./جوانان استان ایلام همواره جوانانی پویا، بالنده و مقاوم هستند و در مراحل مختلف ثابت کردند که از پویایی و توان علمی بالایی برخوردار بوده و علم خود را در راه آرمان‌های امام راحل (ره)، ولایت‌فقیه و پیشرفت کشور به کار گرفته‌اند.
2107_9081.jpg
غلامرضا محمدمرادي/ سعديه كرمي/مصرف بي رويه، شست و شوهاي غيرضرور، بي تفاوت بودن به خرابي و فرسودگي شبكه ها، اتصالات و شيرآلات، نهادينه نشدن فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر در جامعه، استفاده از آب شرب در مصارف غيرشرب و ...، از جمله عوامل تأسف باري است كه امروزه در جامعه به يك درد بي درمان تبديل شده اند و متأسفانه از چنان عزم و اراده و مديريت و تدبيري براي جبران مافات، خبري نيست.
xt81686349-70039254.jpg
با توجه به گستردگی آتش و موقعیت جغرافیایی منطقه برای مهار و اطفای کامل این حریق یک فروند بالگرد کافی نیست به همین دلیل ستاد بحران استان تقاضای اعزام هواپیمای آب پاش از ستاد بحران کشور کرده است./برغم حضور نیروهای امدادی محیط زیست و منابع طبیعی و نیروهای مردمی از ابتدای شروع این حریق متاسفانه آتش مهار نشده و حجم آن همچنان رو به افزایش است.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
امروز یک روز تاریخی است. برای ما افتخار بزرگی است که اعلام کنیم که به یک توافق درمورد موضوع برنامه هسته ای ایران دست یافته ایم./با شجاعت، اراده سیاسی، احترام متقابل و مدیریت عالی، ما آنچه را که دنیا بدان امید بسته بود به سرانجام رساندیم: یک تعهد مشترک به صلح، تلاش مشترک برای امن تر کردن دنیایمان. امروز همچنین یک روز تاریخی است، بدان جهت که ما در حال ساخت شرایط لازم برای اعتماد و ایجاد فصل جدیدی در روابطمان هستیم.
514391_449.jpg
مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 لحظات پایانی خود را سپری می کند، اخبار دریافتی از وین حاکی از آن است که طرفین به جمع بندی رسیده اند و در ساعات آینده خبر این جمع بندی به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید. هنوز خبری از متن جمع بندی مخابره نشده است و مشخص نیست که در ساعات آینده علاوه بر خبر توافق، متن تعهدات طرفین هم منتشر خواهد شد یا نه. آنچه که بیشتر تاکید می شود این است که متن جمعبندی باید به تایید سران ایران و آمریکا در تهران و واشنگتن برسد. با تابناک، لحظه به لحظه این اتفاق مهم را همراهی کنید.
113index.jpg
سردار نعمان غلامی که سوابق جهاد وی در ایلام به 3 ماه قبل از آغاز رسمی جنگ بر می گردد و در دوران دفاع مقدس فرماندهی گردان- محور و مسئولیت های گوناگونی در لشکر 11 امیرالمومنین ایلام داشته است به عنوان مسئول سازمان بسیج سازندگی معارفه گردید./وی که 7 سال فرمانده سپاه ایلام و مدتی نیز سکان فرماندهی سپاه سیستان و بلوچستان را بر عهده داشته است از جمله فرماندهان با سابقه ای است که اصلی ترین اقدام خود را خدمت به مردم و به ویژه خدمت رسانی به مناطق محروم قرار داده است.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
رییس اتاق اصناف ایلام و کسانی که اشرافیت به قانون نظام صنفی ندارند باید بدانند که انحلال اتاق اصناف ایلام مربوط به ماده 93 قانون نظام صنفی است که تاکنون در ایلام صورت نگرفته است و استعفای هیئت رییسه مربوط به ماده 33 قانون نظام صنفی است و تفسیر کردن قانون و بازنگری آن از وظایف این آقایان نبوده و نیست./در صورت وجود فضای مناسب برای خدمت، با خلاف میل قلبی هم رنگ شدن با جماعت عین نفاق است که باید مسئولیت را رها کرده و به فرموده حضرت علی(ع) افسارش را پشت انداخت و رهایش کرد.
112index.jpg
معصومه علي حسيني/در درون  اسايشگاه زنان بي فرزند سر حال تر بودند و با غرور مي گفتند ما بچه نداشتيم كه ازمون مراقبت كند شادابي نسبي انان شايد به اين دليل بود كه تيكه اي از وجودشان در بيرون از اين حصار به جاي نمانده بود  و يا حداقل محبتي بي انتها خرج نكرده بودند كه انتظار بازگشت ذره اي از ان را داشته باشند جالب بود به هر اندازه داشتن فرزند در بيرون از اين حصار افتخار است در درون ان شرم اوربود اري در درون اين حصار قطره اشكي ارام مي غلطيد و حكايتي از دلتنگي داشت  از دلتنگي براي خيابانها ي شهر ، رفت و امدها ، رفتن به مراسمات شادي و شيون و دوستان و مخصوصا فرزندان بي وفا ....اشكي فرو مي افتاد و حكايت از كوچك شدن دنيايي داشت
image634834273907656250.jpg
تیم مذاکره کننده هسته‌ای انقلابی و متعهد ایران نهایت سعی و تلاش خود را در جهت احقاق حقوق هسته‌ای ایران که مورد تاکید رهبری عزیز و ملت بزرگ ایران است به کار گیرند و در مراحل پایانی مذاکرات از توطئه‌ها و دور زدن‌های قدرت‌های غربی غافل نشوند.
81572458-6389778.jpg
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با غرب آنلاین گفت : روز جهانی قدس یادگار ماندگار حضرت امام است و مردم همیشه در صحنه استان ایلام همانند گذشته با حضور پرشور در این روز تاریخی حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام نمایند.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
  بی تردید حضور پرشور و گسترده آحاد مردم مومن، روزه دار، پارسا، انقلابی و ولایت مدار استان ایلام همراه با هم میهنان فهیم و انقلابی و ملت های مسلمان و مردم آزاداندیش جهان در راهپیمایی عظیم روز قدس مرهمی بر دردها و آلام ملت مظلوم و ستم دیده فلسطین و گامی بلند در جهت خنثی سازی توطئه های اخیر و تحقق آرمان آزادی و رهایی کامل قدس شریف از چنگال اشغالگران صهیونیست خواهد بود.
81296761-5925052.jpg
  مشکل صنعت ما در ایلام این است که شروع کار از واحد بزرگ به کوچک بدون توجه به بازاریابی است و علاوه بر این متاسفانه برخی از صنعتگران ما افرادی فاقد دانش و اهلیت فنی هستند./ناطق آزاد دولتی هستند و دست بخش خصوصی از آنجا کوتاه است، این در حالی است که همه دنیا به سمت بخش خصوصی می‌رود ولی در کشور ما این بخش خیلی کم‌رنگ است.
image634834273907656250.jpg
ایران اسلامی پرچمدار مبارزه با نظام سلطه است و ملت ایران در این راهپیمایی بار دیگر انزجار خود از رژیم صهونیستی و همچنین تجاوزات وحشیانه آل سعود علیه مردم مظلوم یمن را فریاد خواهند زد./راهپیمایی روز قدس که با ابتکار امام خمینی(ره) و پیروی ملت ایران و جهان اسلام بوجود آمد امروز به موضوعی فرا منطقه ای و بلکه جهانی شده است.
11110.jpg
رضا رستمی / عمر کوتاه مدیرانی که خود منصوب همین تیم و همین دولت هستند بر ترسمان بیشتر می افزاید ، اینکه در این حوزه هم شاهد فرصت سوزی باشیم به هیچ وجه قابل قبول نیست ، نمی توان ماهها را صرف انتصاب یک مدیر نمود و تنها با گذشت چند ماه دوباره همان مسیر را برای انتصاب جانشینش طی نمود ، آیا این فرصت سوزی نیست ؟ افزایش نگران کننده آسیبهای اجتماعی در استان که دیگر کسی را یارای انکار آنها نیست باز هم ترسمان را افزون تر از قبل می نماید که ما و برنامه ریزانمان را چه شده است که همه دست روی دست گذاشته و تنها نظاره گرند
image634834273907656250.jpg
بیانات اخیر مقام معظم انقلاب مبنی بر سلامت، دلسوزی، شجاعت، مؤمن بودن، امانتداری تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بر حفظ خطوط قرمز و غیرقابل عبور نظام در مذاکرات هسته‌ای اقدامی هوشمندانه و خط بطلانی بود که با قاطعیت و اقتدار بر تحلیل‌های غلط رسانه‌های تبلیغاتی غرب کشیده شد و امیدهای آنان را به نامیدی و ناکامی تبدیل کرد.
81572458-6389778.jpg
با عرض تاسف شیطنت وشایعه هایی منتشر شد که  آقای علی مردانی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شده و در ادامه لیست سال 93 را اعلام ومنتشر کردند که تذکرات لازم از طریق مجلس به آنها داده شد./به خدمات دولت در استان ایلام نمره  18 وبه  زحمات آقای استاندار در حد عالی ونمره 19 می دهم.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
در خصوص تاریخ‌ها و زمان‌های مهم تصویب و اجرای توافق، باید نکاتی ذکر شود. عناصر اصلی این برنامه زمانب‌ندی را می‌توان در سه عنوان مهم «روز تصویب»، «روزعملیات» و «روز اجرا» مورد توجه قرار داد/روز اجرا: در روز اجرای توافق برجام که سه ماه پس از روز اعلام آغاز عملیات توافق و حدودا 5 ماه پس از تصویب توافق خواهد بود، طرفین در یک تاریخ مشخص، ضمن اعلام انجام تعهدات لازم و به وجود آوردن ساز و کارهای لازم برای این تعهدات طی چند ماه گذشته، اجرای کامل توافق برجام را اعلام می کنند.
525088_832.jpg
امروز کشور نیازمند عزم راسخ و شناخت دشمن و آمادگی برای مواجهه با دشمن در عرصه جنگ نرم اعم از عرصه های فرهنگ، سیاست و زندگی اجتماعی است و کسانی که تلاش دارند چهره هیولایی دشمن خبیث را با بزک کردن رسانه ای بپوشانند، مخالف مصالح ملت هستند.

آخرین اخبار