آمار سایت

بازدیدکنندگان : 1690142
ما 64 مهمان آنلاین داریم

1131.jpg
گفتگو زهرا پوراسماعیل * / روستای "مهدی آباد" و خانه ای محقر، سرد و سوت و کور که با هیاهوی روزهای کدخدایی صاحبخانه اش کاملاً غریب و بیگانه است. درِ خانه اش اما مثل آن روزها همچنان باز است/یکی از دخترهایم در سن نود سالگی فوت کرده، در حال حاضر بزرگ ترین فرزندم 80 سال و بزرگ ترین نوه ام 60 سال دارد.
img22575741.jpg
محرومیتهای بخش اقتصادی و مشکلات بیش از حد در استان باعث شده آسیبهای اجتماعی در استان تشدید شوند و آسیبهای زیادی مثل خودکشی، طلاق، نزاع و ...در استان از نرم کشوری بالاتر باشد و حتی در مواردی استان در ردیف اول استانهای کشور قرار گیرد./در کنار محقق نشدن شعارهای مسئولان، متاسفانه اعتبارات برای اجرای طرحهای مطالعاتی برای موضوع خودکشی در استان نیز در حد حرف باقی مانده است و طرح جامع و کاملی برای پیشگیری از این قضیه در استان وجود ندارد.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
نبود مصرف بهینه خون در بیمارستان ها و مراکز درمانی ایلام نگران کننده و مهمترین دغدغه سازمان انتقال خون استان است./خون و فرآورده های خونی که با زحمت، وقت و هزینه زیاد تهیه می شود در بیمارستان ها به راحتی و به سبب رعایت نکردن شرایط نگه داری استاندارد تلف شده و قابلیت استفاده خود را از دست می دهد.
15-5-2-22527photo_2015-05-02_22-49-17.jpg
300میلیارد تومان پولی نیست. برای امثال ثروتمندانی تازه به دوران رسیده مثل (...) شایدخیلی پول است، برای من که سال 70، هزار میلیارد تومان پول در حسابم داشتم، رقمی نیست./من اصالتا کرمانشاهی، ساکن تهران، نیاوارن و مقیم اتریش و تحصیلکرده اروپا هستم. کار اصلی من هم بیزینس لودر، گریدر، قطعات سنگین کارخانجات است . اسم نمی برم اما صاحب چند هتل بزرگ در کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات و باکو هستم، اموال مختصری هم دارم که اگر خواستید برایتان اس ام اس می کنم.
namaz1.jpg
  متاسفانه داستان مفاسد اقتصادی در کشورها داستان غم انگیزی است و پس از گذشت ۳۶ سال از عمر انقلاب هنوز غول فساد اقتصادی بزرگترین مانع در اجرای عدالت اجتماعی است . این پدیده شوم در بدنه اقتصاد کشور نفوذ کرده و اقتصاد کشور را بیمار و ناتوان و زمین گیر نموده است . متاسفانه هنوز اقدام موثری برای مقابله با مقوله فساد اقتصادی انجام نگرفته است . مسئولان باید با عوامل اصلی و باند های فساد اقتصادی با قاطعیت عمل کنند دست های پنهان و حامیان این باند ها را شناسی و بدون هیچ ملاحظه ای به مردم معرفی کنند .
16387t.jpg
اگر گروه‌های اصلاح‌طلب یکپارچگی خود را حفظ کنند مجلس آینده مجلسی هماهنگ با دولت خواهد بود./برون‌رفت از شرایط بحرانی حاصل از تحریم‌ها مهم‌ترین مانع پیش روی دولت برای دست‌یابی به اهداف اقتصادی دولت است و چنانچه وضعیت تحریم‌ها به همان شکل ادامه می‌یافت مخاطرات جدی برای کشور در برداشت.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
  غلام حسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران برای افتتاح دفتر این حزب چهارشنبه شب  وارد استان ایلام می شود./برگزاری کنفرانس خبری با حضور کرباسچی از دیگر برنامه های دبیرکل کارگزاران سازندگی به استان ایلام است/طی جلسه ای با حضور طیف های مختلف اصلاح طلب آقای دکتر ساغری رئیس شورای مشورتی استان و رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان ایلام به عنوان رئیس شورای انتخابات اصلاح طلبان در ایلام انتخاب شده است.
81462296-6200422.jpg
بسیاری از مشکلات اجرایی طرح های مختلف با مکاتبه درون دستگاهی میان ادارات مختلف قابل حل شدن است ولی برخی مدیران هم افزایی لازم را برای پیشبرد امور از خود نشان نمی دهند./شرکت عمران و توسعه منابع قابل توجهی را برای احیای بافت های فرسوده و ارتقا سطح رفاه اجتماعی در مناطق حاشیه ای شهرها اختصاص داده که باید از این ظرفیت برای توسعه امکانات در این محدوده از شهر ایلام بهره برد.
download121.jpg
  دکتر علی مهرابی /مشهدی میرزا محمدرضا ابولولو،والی پشتکوه دهبالا یافتی که به محافظین اشارت کردی، مرا بگذارید و میرزا اسحاق خان جهانگیری نایب الاعظم رییس الوزراء یا ظل الکابینه  دارالخلافه که از نوادگان میرزا رضا کرمانی شاه کش نیکنام است،دریابید. میرزا اسحاق خان که خود هیبتی بود  رهیدی و هفت مرد بالغ در هر دست گرداندن زیر بنر رهاندی،رضی الله عنه. ناصرخسرو که به عینه این غیرت از میرزا اسحاق خان شاهد بودی تعظیمانه بر آن مهمان دست سلام دراز کردی ولی میرزا اسحاق خان التفاتی ننمودی.
image6347995991239301201333.jpg.png
  مهدی کاکاخانی/بيشتر مواقع مشاهده مي شود كه نمايندگان محترم به جاي ارائه گزارش عملكرد از پيگيري مصوبات مجلس، تصويب طرح هاي مهم، نظارت بر اجراي قوانين و ....؛  به ارائه گزارش عملكرد سازمان هاي اجرايي مي پردازند كه نماينده هيچ گونه نقشي در فرايند تصويب، اجرا و بهره برداري آن طرح را نداشته  و   به دليل عدم اطلاع كامل شخص نماينده از وضعيت اين گونه پروژه ها ، وعده هايي مطرح مي كند كه با گذشت زمان تحقق پيدا نمي كنند و اين امر به اعتبار شان نزد مردم خدشه وارد مي كند.
00000.jpg
وحید میرزایی زاده/ امروز ترشابه همان ترشابه است، باز جانِ شیرینِ جوانان ایل را می گیرد./مسئولان بصورتی سوال بر انگیز، نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند و نابودی نسل شجاعان را نظاره گر هستند و متاسفانه آن آرزوی جوانان شهید ایل در آخرین لحظات جان سپردن به جان آفرین، که همانا آبادانی دیارشان بود برآورده نگردید  
1gharbonline.ir.jpg
صمد شفيعي مقدم/گويا مصائب عصر مدرن به كمك نارسائي هاي عصر پيشامدرن آمده تا طومار خوشي هاي كوچك اهالي اين خطۀ غريب افتاده را در هم بپيچد. فصل انتخابات كه مي توانست به همگرايي جامعۀ ايلامي بيانجامد به واگرايي و فضاي بدبيني و بدگويي و ستيزهاي طايفه اي بدل شده با همان فرمول قديمي: « من و برادرم عليه پسرعمويم، من و پسرعمويم عليه طايفه ام ، من و طايفه ام عليه همۀ دنيا! »/اينجا همچون قرن هاي پيش، قبيله و سكه حرف آخر را مي زنند و مناسبات پيشامدرن و بدوي، ديدارهاي رو در رو را ايجاب مي كنند.
image634834273907656250.jpg
  همه جنایت ها، آشوب ها و جنگ های تحمیلی علیه کشورهای اسلامی بحرین، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، لبنان و یمن با دلارهای نفتی عربستان انجام شده است./طرح تحول نظام سلامت را یکی از بهترین طرح های اجرایی ابلاغی رهبر معظم انقلاب در عرصه سلامت جامعه دانست که توسط دولت یازدهم اجرا شد.
81578696-6400753.jpg
اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در جلسه بررسی مسایل استان ایلام، بر لزوم توسعه فعالیت های پایانه مرزی مهران تاکید کرد و افزود: اگر این پایانه مرزی فعال شود می تواند فرصت های شغلی متعددی برای جوانان استان فراهم سازد. معاون اول رییس جمهور ادامه داد: حل مشکلات و مسایل گمرک و پایانه مرزی مهران از مسایل اصلی این استان است و لازم است مسوولان استان هر چه در توان دارند برای حل مشکلات این پایانه مرزی بکار گیرند.
gharbonline11.ir.png
  سعید حیدری/نگاهم کمی درد گرفته است، سعی می کنم ار بالای ساختمانهای اداری شهر باز گردم، مدیری فارق از تمام دردهای نگاه من، در حال نوشتن نامه فدایت شوم برای مافوقش است، مافوقش در صندلی نرم خود لمیده است و  در ذهنش نوع لباس مهمانی شب را انتخاب می کند، کدخدای شهر هم با تمام خدم و حشم در پشت پنجره دوجداره پست و مقام در حال استراحت است، کاش در ایلام، این نگین زاگرس ، سرزمین مادری و دیار انسانهای بزرگ کسی باشد که حداقل بخواهد به حرف های نگاهم گوش کند...!!!
14759.jpg
  اسحاق جهانگیری به منظور بررسی مصوبات سفر سال گذشته ریاست جمهوری و هیات دولت به این استان، روز دوشنبه 31 فروردین به ایلام سفر می کند./شرکت در نشست شورای اداری و بررسی حوزه کاری از دیگر برنامه های این سفر خواهد بود.
www.gharbonline12.ir.jpg
  فرشته سنجیده /از  چه چنین برافروخته اید که وقتی یک تحصیل کرده دانشگاهی با کمال متانت نزد شما می آید بدون آنکه گدایی پست کند یا به قدرتی غیرخدا وصل باشد و تخصصش و برنامه هایش را که می تواند  برای استان مفید  باشد بین شمال و جنوب منطق خودتان بالا و پایین می کنید. ایا می توان گفت ، از آن افرادبی تجربه و بی تخصص که سوابق شان بر عالم و ادم  پوشیده نیست کمترند
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
امیرمحمد تاکنون 6 بار عمل شده اما چون بدنش ضعیف است درمانش طول خواهد کشید، اما امیرحسین هم‌اکنون در خانه به سر می‌برد و دو روز یک بار او را به شهر می‌برند و پانسمانش را عوض می‌کنند./دانش‌آموزان مراحل درمان را یکی پس از دیگری می‌گذرانند، بدن برخی دانش‌آموزان ضعیف است، اما والدین دانش‌آموزان از تلاش بیمارستان‌های اهواز و آموزش و پرورش خوزستان در دادن محل اسکان و خدمات‌رسانی به همراهان این مهمانان کوچک رضایت کامل دارند
image634834273907656250.jpg
شخص آقای روحانی را از چهره های درخشان نظام و انقلاب و از پیشکسوتان حضور در دوران دفاع مقدس نامید و گفت: تجربه، تعهد و پیروی از خط امام و رهبری از شاخصه های مهم ایشان بوده که امروز نیز مسوولیت اجرایی کلان کشور را در دست دارد و با شعار راهبری تدبیر و امید و با حضور ایشان موفقیت های بزرگی برای نظام رقم خواهد خورد.
1393102117123199863054.jpg
معمولاً 80 درصد اعتبارات بخش عمرانی به‌سرعت از استان خارج می‌شود که این امر نیز به یکی از مشکلات اصلی استان در بحث منابع بانک‌ها تبدیل شده است./باید با یک برنامه‌ریزی خلاقانه و روش‌های نوین و با کمی ریسک‌پذیری هم واحدهای صنعتی استان را رونق‌بخشیم و هم بدهی‌های معوق بانکی را تعیین تکلیف کنیم که رسیدن به این هدف نیز در گرو انعطاف‌پذیری پیش‌تر بانک‌ها میسر خواهد بود.

آخرین اخبار