منتخب سردبیر


photo_2017-04-22_15-32-20.jpg
حجت الاسلام سعید عزیزیان  

آمار سایت

بازدیدکنندگان : 5126417
ما 43 مهمان آنلاین داریم

ebrahimi000.jpg
  ✍️خداداد ابراهیمی/ سیاست زدگی وسیاسی کاری، بلای جان توسعه استان ماشده است.نخبه کشی ونوچه پروری در سیاست کذایی عصر ما، موج می زند. برخی کُنشگران اجتماعی ورسانه ای ما، تنها سیاست می بافند و با اقدامات نمایشی ، مخالفت و موافقت با انتخاب ها و انتصاب های دولتی ، عرض اندام می کنند. نه با ایده ها و طرح های پژوهشی توسعه گرا !ماهنوز به مطالبات متعدد ربع قرن گذشته دست نیافته ایم یعنی اینکه در پیگیری مطالبات استان، میخ ها را محکم نکوبیده ایم و به عبارتی ساده؛
000213.jpg
جبار صفربیگی/انتظار مردم ایلام در دوره دولت یازدهم این بود که بیش از این شاهد تغییرات جدی و اساسی در مدیریت سیاسی و اجتماعی در استان باشند؛ اما متأسفانه در بخش مدیریت استان چنین نشد و بسیاری از مدیران ضعیف ادوار گذشته در استان همدلی و همراهی لازم با دولت اعتدال را نداشتند، همچنان در مناصب کلیدی خود حتی در درون استانداری باقی ماندند! بسیاری از نخبگان و فعالان سیاسی اجتماعی استان مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار گرفتند و فعالیت و نشاط سیاسی در استان به رکود و سردی گرایید!                   
139982125_jpg.png
✍️دكتر سارا فلاحي/در سیاست هم عین فوتبال، بهترین دفاع حمله است به شرط آنکه لوازم این تاکتیک هجومی را در اختیار داشته باشی در غیر این صورت ضد حمله های حریف پایان تراژیک بازی هجومی شما را رقم خواهد زد./در بازی سیاست شما به بازیکنانی نیاز دارید که گاهی تکل از پشت بروند و مهم ترین مهاجم حریف را از جریان بازی خارج کنند هر چند خودشان نیز اخراج شوند.با این حال باید بازیکنان شما توجیه شوند همیشه تکل از پشت خطاست و به عنوان آخرین حرکت برای نجات تیم آن را انجام دهند.
www.gharbonline12.ir.jpg
فرشته سنجیده /   این روزها در پی تغییر وتحول مدیران استانی عده ای خواب شب از خود ربودند وتمام توان خویش بکار می برند تا مدیران لایق ایلامی را از گردونه خدمت به بیرون رانده  و زمینه برای عده ای که می خواهند چند صباحی را در استان به بهانه خدمت  بگذرانند و بروند،  فراهم کنند تا خود از این معاملات پر سود بی بهره نمانند .متاسفانه خیلی از مدیران پروازی  ایلام را تنهاترین استان  برای  ترقی دانستند .و به این هدف خود  هم رسیدند. و مردم ما با امواجی از مشکلات ماندن ؟  
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
در چند سال گذشته، مرکزی به نام سرمایه‌گذاری شکل گرفت که نتوانست مسائل حوزه اشتغال و فضای کسب و کار استان را حل کند چون نگاه به آن سطحی بود ./کسی که وارد دانشگاه می‌شود با دست خالی برمی‌گردد و نظام آموزشی ما فاقد توانایی لازم برای تربیت انسان توسعه یافته است و از طرف دیگر به دلیل ضعیف بودن فرهنگ کار و عدم تعهد، بسیاری از تسهیلات کارآفرینی سر از بازار دلالالی درآورده‌اند.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
به تازگی رسانه‌های جهان از نتایج تحقیقات جدیدی درباره مرگ خبر دادند که نشان می‌داد مغز وقتی قلب از تپش می‌افتد، به کار خود ادامه می‌دهد و افرادی که مرگ‌شان به خاطر ایست قلبی اعلام می‌شود تا مدتی صداهای اطراف‌شان را می‌شنوند و به عبارتی مرگ خود را می‌بینند. رهبری این تحقیقات را دکتر سام پرنیا،پزشک ایرانی بر عهده داشت که به خاطر تحقیقاتش در این رابطه در جهان بسیار مشهور و شناخته شده است.
13900803122106_photoa.jpg
  یقیناً پایداری دولت های عراق و سوریه و پایمردی ارتش ها و جوانان این دو کشور خصوصاً حشدالشعبی مقدس و دیگر جوانان مسلمان سایر کشورها با حضور مقتدرانه و محوری حزب الله به رهبری سید پر افتخار آن، جناب سید حسن نصرالله (حفظه الله تعالی )نقش تعیین کننده ای در به شکست کشاندن این حادثه خطرناک داشتند.
421279_915.jpg
مسئولان بویژه در برخی بخش‌ها در این حادثه خوش درخشیدند و کار و تلاش کردند و در همان ساعات اول حادثه، ارتش در شهرها و سپاه در روستاها با حضور موثر، به یاری افرادِ زیرِ آوارمانده شتافتند اما من به این حد از تلاش‌ها قانع نیستم بنابراین مسئولان بخش‌های مختلف باید تلاش و مجاهدت خود را مضاعف کنند.
2107_9081.jpg
دانشمندان می‌گویند که تعداد زلزله‌های شدید احتمالا در سال آینده به شدت افزایش می‌یابند؛ زیرا سرعت حرکت وضعی زمین به طور متناوب در حال کاهش است./دانشمندان هشدار داده‌اند که در سال آینده تعداد زلزله‌های ویرانگر در سراسر جهان افزایش چشمگیری خواهد یافت. آنها معتقدند تغییرات در سرعت حرکت وضعی زمین می‌تواند فعالیت‌های لرزه‌ای شدید را به ویژه در مناطق بسیار پر جمعیت گرمسیری ایجاد کند.
0001.jpg
دکتر موسی میرزایی / پس مهمترین انتظاری که از دولت می‌رود بکارگیری و استفاده از مدیران بحران است نه مدیران بحران‌آفرین و آنها که به آمارهای غیرواقعی بسنده می‌کنند، مدیرانی که متأسفانه امثال آنها در همین استان ما هم وجود دارند و نمونه بارز آن را در ارائه آمار یکی از مسئولین در جریان سفر زوار اربعین و ارائه آمار 600 هزارنفر به عینه مشاهده کردیم!
112index.jpg
  غرب آنلاین / معصومه علی حسینی / ما کورد ها ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید برا روژ تنگ و اسلحه روژ جنگ(برادر در روز مصیبت بدرد می‌خورد و اسلحه در روز جنگ) کجاست شوالیه آواز ایران استاد شهرام ناظری برادر کورد کرمانشاهی  که جای خالی ارباب صدا را پر کند و در این شهر شوری اندازد آقای ناظری  شهرهای تاریخی استان کرمانشاه و زادگاهت براثر زلزله به تلی از خاک تبدیل‌شده بیا و در این شهر غم‌زده به صدایت ماندگاری و به مردمت نوایی بده ، نشستن  و از دور خواندن را انسان‌های دور برای انسانیت انجام می دهند همچون خوانندگان ترک و .. ،شما بیایید و بر ویرانه سرپل همچون عاشق مریض شجریان وتوای ماندگارش ( بر ویرانه‌های بم نوای ) نوای همنوایی و غم سر بده بودنت در این زمان تاریخی خواهد بود و نبودنت به فراموش کردنت کمک فراوانی خواهد کرد.
00000076.jpg
سامی شهبازی / مسکن مهر هر ایرادی هم که داشت، لا اقل توانست هزاران انسان را از بافت های فرسوده خارج و باعث کاهش تلفات زلزله شود و در یک زلزله کم سابقه بیش از 7 ریشتری تمام استخوان بندی آن نیز سالم ماند اما چرا دولت روحانی  بعد از 4 سال حتی یک آجر از بافت های قدیمی و فرسوده را هم در این مناطق نوسازی نکرد تا در زمان وقوع زلزله تلفات انسانی به حداقل برسد؟ آیا بازسازی بافت های فرسوده نیز نیاز به برجام و مذاکره با خارجی ها داشت یا کارنامه ضعیف دولت در بخش مسکن را باید به پای بی برنامگی و بی لیاقتی مسئولان این بخش نوشت؟
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
سال‌های ۵۹ در جریان درگیرهای داخل عراق به خانواده‌های کرد عراقی در خانه خود یک یا دو سال پناه می‌دادیم. اما امروز برادر به برادر رحم نمی‌کند، یکی در خانه زندگی می‌کند و دیگری کنار در خانه ویران شده نشسته و بی تفاوت از کنار هم می‌گذرند. نمی‌دانم آیا برخی به قیامت و آخرت اعتقاد ندارند؟ من امرروز به مردم هم گفتم دائم دولت دولت نگویید، ما کٌردیم غیرت، داریم باید هوای همدیگر را داشته باشیم.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
از امشب آمار بی اساس را نمی پذیرم و میدانی نحوه توزیع چادر را رصد می کنم. هیچ خانواری نباید بدون چادر بماند./ این چه شیوه گزارش دادن است؟ اینکه برق ۱۰ درصد وصل شده فردا ۵ درصد این چه سیستمی است؟ متوجه نیستید بحران است و مردم بی خانمان شدند؟ درصد یعنی چه؟ برق باید فوری برقرار شود.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
عراق، کویت و غرب ایران آماده مواجهه با زلزله‌ی ۷.۳ ریشتر که در عمق کم آمده، نیستند. شکر کنیم ۹ شب آمده، نه دیرتر!/ منطقه زاگرس، یکی از مناطق زلزله‌خیز ایران است که سابقه زلزله‌های تاریخی آن موجود بوده و اکنون اخباری که از زلزله در کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی، سلیمانیه عراق و حتی قم و تهران به گوش می‌رسد، به خاطر همین موضوع است.
13920120000685_photob.jpg
مقام معظم رهبری در پیامی تاکید کردند مسئولان در همین اولین ساعات با همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیرآوارماندگان بشتابند./  آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، در پیامی با ابراز تاسف و اندوه فراوان از جان باختن و زخمی شدن جمعی از هم میهنانمان در زلزله شب گذشته تاکید کردند مسئولان در همین اولین ساعات با همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیرآوارماندگان بشتابند.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
شدت زلزله شب گذشته در استان بسیار زیاد بود و به لحاظ فاصله از مرکز زلزله تا کنون هیچ گونه فوتی در سطح استان نداشته و تنها 64 نفر دچار آسیب دیدگی جزیی شدند./وی همچنین از ارسال کمک های امدادی ایلام به کرمانشاه خبر داد و افزود: یک تریلر پتو و چادر و یک کامیون مواد غذایی به همراه یک اکیپ امدادی جهت کمک به زلزله زدگان کرمانشاه به این استان اعزام شده است.
334060_639.jpg
شما قدرت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را به خوبی می‌شناسید و بزرگتر از شماها نتوانستند علیه ملت ایران کاری از پیش ببرند. آمریکا و اذنابش تمام امکانات و قدرت خود را بسیج کردند، اما نتوانستند کاری بکنند./ قدرت‌های بزرگ غربی به دنبال ایجاد اخلال در مسئله برجام برآمدند، اما در آن گرفتار آمده و افکار عمومی جهان با آنها همراهی نکرد، لذا به دنبال ایجاد شکاف و اختلاف در بین ملت‌های منطقه برآمدند.
13900803122106_photoa.jpg
یادداشت :فرشته سنجیده /مدیرکل صدا وسیما ایلام جلوتر از خبرنگاران در استقبال از مقامات وفرماندهان کشوری حاضر واخبار را سریعا در اختیار سایت های خبری قرار می داد که نه تنها این حرکت ایشان یک دلگرمی وایجاد تعهد برای مقامات  کشوری بود بلکه  خلاء گذشته  نیز پر می شد ومسولان  در بحث اطلاع رسانی ومصاحبه با خبرنگاران ایلامی  توجه ویژه ای نشان می دادند .
000007.jpg
فرج الله صیدمحمدی / جناب سلیمانی! ایلام یک استان نسبتاً بالفعل در امر تولید بویژه در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری و طیور در کشور محسوب می‌شود و هر چند آمار تولیدات آن نسبت به سطح زیر کشت و برداشت محصول و فروش گوشت و مرغ در حد متوسط است اما از قابلیتی برخوردار می‌باشد که می‌تواند حدود دو میلیون زائری که مهران را برای تردد به کشور عراق انتخاب می‌کنند، تامین نماید.

آخرین اخبار