منتخب سردبیر


112index.jpg
معصومه علي حسيني

آمار سایت

بازدیدکنندگان : 2253529
ما 39 مهمان آنلاین داریم

1.jpg
سعید حیدری -روان شناس/زندگی در کنار هم و بدون هم، به یک امر عادی تبدیل شده است. افراد بدون بیرون رفتن از خانه و بدون ترس از دیده شدن در منظر عموم می توانند با افراد غریبه و نامحرم تماس برقرار کنند که در بسیار موارد این رابطه ها به بیرون از فضای مجازی کشیده شده و موجب سست شدن بنیادهای خانواده و سلب اعتماد بین افراد می گردد که این امر می تواند عواقب ناگواری در سطح فردی و اجتماعی داشته باشد.
8509.jpg
  حاج محمد تقی قاسمی/قسمت اول / آیا می دانید اگر درمیدان جنگ و نبرد باشید و جاده ارتباطی در ارتفاعات نداشته باشید چه اتفاقی برایت می افتد یعنی آب ندارید، نان ندارید ، مهمات برای دفاع ندارید، سنگر برای دفاع در مقابل توپخانه دشمن ندارید و اگر رزمنده ای ساعت 8 غروب مجروح شد  تا ساعت 8 صبح فردا باید درد تحمل کند وآه هم نکشد تا نکند همسنگرش تضعیف روحیه شود وصبح که دنبال انتقالش از میدان جنگ می روید می بینید مظلومانه به دلیل خون ریزی شهید شده است؟
112.jpg
  مطالعات انجام شده در زمینه جاده ها و ایل راه های باستانی ، قلاع تاریخی و  تعدد آثار به جا مانده از دوران مختلف و از حیث موقعیت جغرافیایی و اقلیم منطقه ایلام در بخش غربی زاگرس نشان می دهد که راههای باستانی شمال غربی – جنوب شرقی (راه شاهی) و جاده های ابریشم و خاوران از این منطقه امتداد یافته اند.
_-1.jpg
  جعفر فیلی* / اتفاق ناگوار آتش سوزی در جنگل های بلوط بطور قطع خبر ناگوار استان در طول دو ماه گذشته بوده وهست.- اگر چه نمی توان آن را اتفاق نامید./عده ای از مسولین استانی در سکوت کامل خود را از انگشت اتهام کنار گرفتند و عده ای دیگر نیز صرفا با همدردی با مردم به گلایه و انتقاد از فقدان امکانات پیشرفته بسنده کردند. که خود عذر بدتر از گناه بو د.غافل از اینکه تسلای خاطر بازماندگان هیچ مرده ای را زنده نمی کند.
421279_915.jpg
در 36 سال اخیر، استکبار گاه دشمنی با ایران را از زبان و رفتار کشورهای دیگر پیگیری کرده است اما ملت ایران همیشه متوجه بود که این کشورها فریب خورده و آلت دستند و دشمن واقعی، همان آمریکا و اسرائیل است.رهبر انقلاب به تجربه ناموفق روی کار آمدن برخی گروههای اسلامی در بعضی کشورها اشاره کردند و گفتند: آنها برخلاف ملت ایران، جای دوست و دشمن را اشتباه گرفتند و ضربه اش را نیز خوردند.
image634834273907656250.jpg
دولت، ملت و رهبری از هم منفک و جدا نیستند و هیچ کسی نباید با هر سلیقه و گرایشی حزبی به دولت ضربه بزند./مردم ولایی و مومن ایلام نباید خواسته یا ناخواسته افرادی کوته فکر و بی بصیرت را به استان دعوت کنند که هم حامی سران فتنه 88 هستند و هم از خط امام و رهبری فاصله زیادی گرفته اند.
2107_9081.jpg
  خانه مطبوعات بر چه اساسی اعلام داشته که بیشتر امضاء کنندگان بیانیه اعتراضی، غیر مرتبط، تکراری، امضاء نکرده و بی اطلاع هستند؟ چرا فراخوان نمی دهید تا همه ذیصلاحان عرصه خبری استان حضور یابند و صحت و سقم موضوع احصاء و روشن شود؟
11111111.jpg
با هماهنگی های صورت گرفته با مسئولان ارشد استان علی الخصوص استاندار ایلام قرار بود روز چهارشنبه با حضور دکتر شجاع مشاور دکتر نوبخت و رئیس مجمع مشورتی کشور و اعضای شورای اداری استان مراسم افتتاح دفتر ایلام برگزار شود که در کمال تعجب یک روز مانده به برگزاری این مراسم معاون سیاسی امنیتی استانداری خبر از عدم آمادگی استانداری ایلام برای برگزاری جلسه شورای اداری دادند  که اینجانب در اعتراض به این اقدام مسئولان از سمت ریاست مجمع مشورتی استان ایلام استعفا کرده ام.
2107_9081.jpg
امروز نزدیک به 6 ماه از آن روز که صدای مین آمد و دانش‌آموزان دیگر ندانستند چه شد می‌گذرد./باوجوداینکه فرزندانم در وقت آموزش دچار حادثه شده‌اند اما آموزش‌وپرورش هیچ کمکی به ما نمی‌کند./آموزش و پرورش در این باره خود را مسئول نمی‌داند./تاکنون 6 میلیون تومان برای درمان فرزندانم هزینه کرده‌ام و فاکتورهای درمان را به آموزش پرورش بردم اما نتیجه‌ای نگرفتم. آیا مسئولی نیست صدای من را بشنود؟
14759.jpg
بر اساس اعلام آموزش و پرورش اگر چه درصد بالایی از دانش آموزان ایلامی علاقه مند به تحصیل در رشته تجربی هستند آموزش و پرورش باید امکانات لازم را در این زمینه برای آنها فراهم کند./باید آموزش و پرورش ظرفیت سنجی کرده و با فراهم کردن زیر ساخت ها اعم از فضا و نیرو زمینه تحصیل دانش آموزان در رشته مورد علاقه شان در مدارس را فراهم کنند.
image635753424442296711.jpg
دیدن اینکه قطعاتی سخت آنهم از جنس شیشه ی برنده از چشمان کسی خارج شود شاید حتی تصورش برای همه ما سخت باشد ولی چنین پدیده ای چند ماهی است سارا سلیمانی دختر 14 ساله اهل زرین اباد استان ایلام را مبتلا کرده و زندگی را بر وی سخت کرده است./تاکنون به چند چشم پزشک در استان ایلام مراجعه کرده و هیچکدام قادر به تشخیص این عارضه نشده اند.
image634834273907656250.jpg
سقوط قیمت نفت با پایین‌ترین رقم رکود صنعت و تجارت کاهش تولیدات داخلی، رکود در بازار،‌ افت شاخص بازار سهام، بار دیگر این حقیقت را روشن کرد که برون رفت از مشکلات اقتصادی با اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تائید رهبر معظم انقلاب است.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
جذب برخی امکانات و سایل رفاهی از نهاد ها برای استفاده خبرنگاران عضو خانه مطبوعات در حالیکه بیشتر همکاران خبرنگار تا کنون از این امکانات و وسایل جذب شده هیچ بهره ای نبرده اند و به شدت گلایه دارند./ موضع گیری برخی از اعضای خانه مطبوعات در رسانه ها و جلسات رسمی و غیر رسمی به سود دولت و جریانات سیاسی خاص برخلاف نظر و تایید همه اعضاء./ عدم توجه چشمگیر به شأن، جایگاه، ظرفیت، پتانسیل و عملکرد خبرنگاران شهرستانی و نادیده گرفتن خدمات و زحمات آنان.
13910116000265_photod.jpg
اطلاعات عمومی و دانش تخصصی یکی از ویژگی های یک خبرنگار است، تعهد، راستگویی، واقع نویسی و حفظ حرمت شخصی و عمومی افراد جامعه به ویژه فعالان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی از دیگر ویژگی های مهم خبرنگاران است./خبرنگار مورد اعتماد مردم ، نظام اسلامی و مسوولان است و باید دغدغه اصلی او انعکاس خواسته های به حق و بجا و ضروری مردم باشد، خبرنگار با شجاعت و رعایت عدالت سخن بگوید و مطلب بنویسد.
334060_639.jpg
دستیابی به توسعه پایدار و تقویت و تحکیم بنیانهای اجتماعی در دنیای پیچیده امروز که در سیطره فناوری‌های ارتباطی قرار گرفته است؛ تنها در پرتو وجود وجدان‌های آگاه و دلسوز جامعه و مشارکت مسوولانه آحاد عموم امکان پذیر است./خبرنگاران که رسالت انتقال اطلاعات بهنگام و صحیح و نیز گزارش حقیقت‌ها به مردم را بر عهده دارند؛ وجدان زنده و دیدگان بیدار جامعه در مسیر تعالی و بهروزی هستند.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
  به دعوت اصلاح طلبان ایلام و حزب مردم سالاری استان ایلام حجت الاسلام سید هادی خامنه ای  دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ، دکتر رهامی دبیرکل انجمن مدرسین دانشگاه و رئیس کمیته انتصابات شورای هماهنگی اصلاح طلبان و دکتر بورور از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به ایلام سفر می کنند.
81707419-70074526.jpg
در که نیمه باز شد دوستم خودش را معرفی کرد و سرانجام جواز حضور در خانه رمال را گرفتیم./زن هیکل درشت با قیافه ای به نسبت خشن با پیراهن بلند و شالی مشکی مقابل مان ظاهر شد چیزی که در نخستین نگاه مرا جلب توجه کرد طلاهای فراوانی بود که دو دست و گردن او را پوشانده بود و من مدام او را برانداز می کردم.
www.gharbonline12.ir.jpg
  فرشته سنجیده/خبرنگار  فردی است که در مقابل جامعه خود حتی با ملتش نیز تعارف ندارد و اگر آنان را عامل عقب ماندگی بداند انگشت اتهام را به سوی آنان نشانه خواهد رفت و اگر دولت را مقصر بیابد در برابر آن سکوت نخواهد کرد./خبرنگار هر چند وام دار جامعه و مردمی است که او را در دامان خود پرورانده اما نقد و نگاه او با به چالش کشیدن مسایل جاری در بین دولت و مردمش نوک تیز قلم را به عنوان نشتری مصلح بر هر دمل چرکینی فرو می آورد و با شکافتن مسایل و تحلیل و ریشه یابی آنها در پس یک دغدغه مندی مقدس گاه دولت و گاه ملت خود را علت و معلول مسایل معرفی می کند.
115.jpg
این میزان اعتبار شامل 400 میلیارد ریال  برای احداث پروژه های زیرساختی و صدور پروانه شهرداری ها ،  480 میلیارد ریال  تسهیلات ارزان قیمت و مابقی هم به صورت کمک بلاعوض در اختیار آسیب دیدگان زلزله مردادماه سال گذشته قرار می گیرد./به هر واحد مسکونی 250 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت و 500 میلیون ریال نیز کمک بلاعوض داده می شود./ به واحد های مسکونی ای  که نیاز به تعمیر دارند نیز بین 70 الی 100 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت و حداکثر 20 میلیون ریال نیز کمک بلاعوض پرداخت می شود.
image634834273907656250.jpg
  نماز جمعه ایلام اضافه کرد: بدون تردید نظام انقلاب اسلامی با رهبری‌های داهیانه امام و رهبر فرزانه انقلاب و پشتیبانی آگاهانه مردم بزرگ ایران امروز به یک قدرت منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است و آنها به یک قدرت نوظهور و تأثیرگذار در تحولات منطقه و جهان به نام ایران اذعان دارند و راهی جز مذاکره و تن دادن به خواسته‌های به حق در پیش‌رو ندارند.

آخرین اخبار