آمار سایت

بازدیدکنندگان : 950442
ما 33 مهمان و 1 عضو آنلاین داریم

______20______1.jpg
کامران منصوری جمشیدی/«از شهرستان آمده‌ايد؟» و پس از آن كه در بيشتر موارد كرايه را براساس جواب مثبت سؤال‌شان دوبله حساب كرده و به جيب مي‌زنند و خاطرشان جمع كه شد آنگاه زبان به شكوه از تهران گشوده كه: (شهر خيلي شلوغ و پرترافيك شده، اينجا جاي زندگي كه نيست، هوا ناجوانمردانه آلودست و معاش مشكل خودمان نيز به ناچار اينجا مانده‌ايم و مي‌گويند احتمالاً زلزله‌اي نابودمان كند) و چنان وحشتي را سعي مي‌كند از تهران در دل مسافر بياندازد كه خيال اقامت و سكناي دائمي هرگز به مخيله‌اش خطور نكند كه مبادا جايشان را تنگ نمايد و الغرض مسافر هر چه زودتر بغچه و بنه را جمع كرده و به ولايت برگردد
2107_9081.jpg
قرار است امروز ساعت 10 صبح جلسه مجمع سیمان ایلام با حضور اعضای مجمع در تهران برگزار و تکلیف مدیران فعلی این کارخانه مشخص شود./از چند روز قبل تعدادی  از مخالفان مدیریت کارخانه سیمان ایلام به نمایندگی از 2500 نفر از اهالی منطقه کارزان و روستاهای اطراف دیدارهای با مسئولان بنیاد مستضعفان ، سیمان تهران و مدیران بانک سپه و برخی از نمایندگان استان داشته اند./در همین حال و به موازات این اقدام جمعی از موافقان مدیریت فعلی این کارخانه نیز به تهران سفر کرده اند
image634411435185804564.jpg
وزارت خارجه انگلیس در اقدامی جدید و با بهانه قرار دادن موضوع حقوق بشر نفرات جدیدی از مقامات ایرانی را به لیست تحریم های خود اضافه کرد. نسخه به روز شده لیست این مقامات که شب گذشته در سایت وزارت خارجه انگلیس منتشر شده شامل 15 نفر جدید است.
download1111.jpg
روزی هنگام سرکشی از مجتمع متوجه می شود که استاد کاری (بنایی) بیکار نشسته از او می پرسد چرا بیکار نشسته ای ؟ آن مرد می گوید قرار بوده است کارگری برای من بیاورند تا من کارم را آغاز نمایم ولی الان دست تنهایم، بیگی می گوید من همان کارگر هستم و شروع بکار می کند تا سه روز! نقل است که آن استاد کار همیشه می گفته تا بحال کارگری بدین زرنگی نداشته ام و بعدها فقط همان وردست را می خواست اما به او گفتند آن کارگر مدیرعامل شرکت بوده است.
139212030955201952183735.jpg
زهرا منصورنیا*/ در سال های اخیر اجانب طماع با علم کردن تحریم اقتصادی و این زمان روی میز گذاشتن گزینه های پیشنهادی سعی در تنگ کردن عرصه بر مردم ایران را دارند، این ساده اندیشان هنوز به این درک نرسیده اند که تنگنا مسیر توسعه است؛ تحریم می کنند مقاومت می کنیم، گزینه چیدمان می کنند، با ایستادگی نقشه هاشان را نقش بر آب می کنیم، ما که هشت سال جان دادیم؟! این خاک ملتی دارد به استقامت و استواری کوه گزینه کی سلاح می شود؟!
14524.jpg
    راه اندازی 450 واحد و مرکز آموزشی با کمترین امکانات موجود و با اتکاء به خداوند متعال ، روحیه جهادی مسئولان دانشگاه و کمک های مردمی الگویی مناسب برای اقتصاد مقاومتی و فرهنگی سازی و بست و گسترش مدیریت  جهادی در کشور است./اقدامات اساسی برای راه اندازی مقطع دکتری در واحد علوم و تحقیقات ایلام در دست پیگیری است که امیداریم در آینده نزدیک شاهد راه اندازی چندین رشته در مقطع دکتری در علوم و تحقیقات ایلام باشیم
13921211000039_photod.jpg
همه به ویژه مسئولان وظیفه دارند در راستای اجرای بیانات مقام معظم رهبری از کوچکترین تلاش فروگذار نباشند.اعضای شورای اسلامی شهر ایلام نیز به عنوان بخشی از مدیران جامعه در راستای تحقق فرامین رهبری از هیچ کوششی فروگذار نبوده و تمام توان خود را به کار گرفته‌اند./ ایلام به عنوان مرکز استان دارای مشکلات و محدودیت‌های فراوانی است که رفع این مشکلات نیازمند تعمل و همکاری مردم و مدیریت جهادگونه مسئولان آن است.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
مردم استان انتظار دارند نمایندگان آنها به محض رسیدن به صندلی سبزرنگ بهارستان کینه ها و مسائل انتخاباتی را کنارگذاشته و همه شهرستان های ایلام محروم را حوزه انتخابیه خود بدانند نه اینکه مثلاً فلان شهرستان به ما کمتر رای داده است پس باید محروم نگاه داشته شود. در فلان شهرستان بیشترین رای آورده ایم پس باید مطالبات آنها پیگیری و اگر برای انتصابات هم با ما مشورتی می شود باید از این شهرستان باشد. فلان شهرستان زادگاه من است پس باید بیشتر و بهتر به آن خدمت کنم و....
image634834273907656250.jpg
هدف رهبر معظم انقلاب از نامگذاری سال 93 بعنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی این بود که اقتصاد و فرهنگ باید بعنوان دو هدف اصلی اصلی و مهم در راستای اصلاحات اقتصادی و فرهنگی در عرصه های مختلف مد نظر کارگزاران و مسئولان جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران باشد .
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
  غرب آنلاین / از نشست های پی در پی اصلاح طلبان ایلام و پیگیری سکانداری  علی عسکر احمدی بازنشسته تا معرفی گزینه های متعدد از جمله آقای رستمی معاون اسبق آموزشی این اداره و حالا هم معرفی 4 گزینه دیگر همگی نشان از حساسیت و مهم بودن این اداره در معادلات استان دارد./ علی بیرانوند ، یداله جایدری ، مهدی موسوی و امیر مهردادی چهار گزینه مطرح شده در هفته های اخیر می باشد.
n00105006-b.jpg
  مدیران دستگاه‌های اجرایی تنها به  امرخدمتگزاری فکر کنند و وامدار شخص و یا گروه خاصی نباشند چرا که استخدام غیرقانونی و خارج از دستورالعمل، ظلمی بزرگ به افراد تحصیل کرده و توانمند است./تنها چیزی که مدیران باید به آن توجه کنند حرکت در مسیر ارزش‌های انقلاب و ولایت و منافع مردم و توسعه استان  باشد و من به عنوان نماینده مردم ، در هر زمانی که متوجه مسائلی خارج از چارچوب قانونی باشم برحسب وظیفه نظارتی  قاطعانه برخورد خواهم کرد.
4500558136.jpg
تنها راه برون رفت ورزش استان از رکود موجود حرکت به سمت تبدیل اماکن  ورزشی به تجاری - ورزشی و ایجاد درآمد و تزریق آن به کالبد نحیف و در حال پژمرده ورزش استان است ./ورزش استان به صورت اورژانسی نیازمند تزریق  اعتبارات و سرمایه گذاری دارد ./متاسفانه شرکت ها و کارخانه های استان حتی حاضر به تهیه چند دست لباس ورزشی و کمک جزئی به ورزش استان هم نیستند در حالی که از منابع خدادادی این استان و حق و حقوق مردم استان نهایت استفاده را انجام می دهند.
13910421000552_photoa.jpg
  اروپایی‌ها دچار خیالات خام شده‌اند تهران و هیچ نقطه‌ای از ایران حتی به اندازه یک وجب، جا برای تاسیس دفتر پارلمان اروپا ندارد./من تعجب می‌کنم اروپایی‌ها که انتخابات‌هایشان با حداقل مشارکت همراه است چطور انتخابات مارا که با مشارکت حداکثری همراه است غیردوکراتیک می‌دانند.
536219_944.jpg
ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز 20 فروردین ماه جاری، به طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www.refahi.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری ها و فرمانداری‌ها انجام می‌شود.
2107_9081.jpg
ارسالی کاربران / رحمان حسینی /هر چند ممکن است این عمل در پی برنامه یا تدبیر خاصی باشد اما خواستن عذر عده ای نیروی زحمتکش به صورت یک دفعه ای و بدون در نظر گرفتن شغل و کار بعدی برای آنان به خصوص در این برهه که تلاش برای کاهش دادن آمار بیکاری در اولویت برنامه های دولتمردان است منطقی به نظر نمی رسد و دور از انصاف است بنابراین از مدیریت ارشد استان انتظار می رود که ضمن رسیدگی به این موضوع و برخورد با دستگاههای متخلف از بی اجر گذاشتن زحمات عده ای نیروی کارگر به عنوان ضعیف ترین قشر در یک جامعه جلوگیری نماید.
6009t.jpg
  ایجاد منطقه آزاد تجاری در مرز مهران از توجیه فنی و اقتصادی برخوردار است چرا که مرز مهران یکی از راهبردی ترین مرزها با کشور عراق است و از نظر استقبال تجار و مردم برای تردد از این مرز در وضعیت مناسبی قرار دارد./راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در مرز مهران اجرایی شده و منطقه آزاد تجاری نیز نیازمند مصوبه مجلس است که امیدواریم این مهم تحقق یابد.
2011_11_6_21_3_35705.547570.jpg1.jpg
  من و دولتم تا آخر سرباز آقا بودیم و مقابل ایشان نبودیم و به شایعات دشمنان توجه نکنید! /وی در عبارات خاص و عجیب درباره دولت جدید ، تاکید کرده است که: «این دولت دوام  نخواهد آورد مگر ظلم بنی امیه ماندگار شد که اینها هم دوام بیاورند!»/جمله ای که گفتم تکرار میکنم ؛من یعنی مشایی و مشایی یعنی احمدی نژاد! وی ادامه داده است: « مظلومیت مشایی برای همه مشخص شد و اگر در انتخابات تایید می شد حتما رای می آورد.»
13910116000265_photod.jpg
نمایندگان استان باید پیگیری بیشتر از وزرا در راستای احقاق حقوق مردم استان باشند و برای مردم توضیح دهند و پیگیر مشکلات آنان باشند./ نمی‌دانم چرا نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی کم کاری می‌کنند و باید هر سه نماینده پیگیر کارهای اساسی در استان باشند و تحرک بیشتری از خودشان نسبت به رفع محرومیت‌های استان نشان دهند.
tasliat.jpg
مراسم تشییع وخاکسپاری مرحوم فرانکو الوندی فردا پنج شنبه ساعت هشت وسی دقیقه صبح درآرامستان بهشت رضای شهرایلام برگزار می گردد.همچنین مراسم ختم این خبرنگار پیشکسوت فردا پنج شنبه تاریخ 14/1/93 ساعت 15تا 17درمسجد جامع  شهر ایلام (برای آقایان) وهمین ساعت درحسینیه حائری ایلام (برای خانمها) برگزار می شود.
2107_9081.jpg
بر اساس یافته‌های مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر در پائیز ۹۲ رقم ۱۰.۳درصد بود و نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در کل کشور 40.1 درصد به دست می‌آید./مقایسه سهم اشتغال ناقص در بین استان‌ها نشان می‌دهد، استان ایلام با 20.5 درصد بالاترین سهم اشتغال ناقص جمعیت 10 ساله و بیشتر را به خود اختصاص داده است. این رقم در استان یزد با 2.0 درصد کمتر از استان‌های دیگر است. این شاخص برای کل کشور 9.2 درصد بوده است.

آخرین اخبار